Przeznaczenie:
- pobudza układ immunologiczny,
- odkwasza organizm,
- relaksuje, regeneruje i rozluźnia napięcie mięśni,
- poprawia krążenie krwi,
- zalecana w rehabilitacji i rekonwalescencji pourazowej,
- łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne,
- polecana jest przy dolegliwościach stawowych, kontuzjach i stłuczeniach,
- zmiękcza skórę, łagodzi trądzik oraz objawy łuszczycy,
- działa antyseptycznie, wspomaga leczenie chorób skóry,
- zalecana w zaburzeniach ukrwienia kończyn (zimne stopy i ręce).
Sól polecana również do kąpieli stóp i dłoni przed zabiegami kosmetycznymi.
Roztwór hipotoniczny to roztwór o niższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli < 0,9%). Używany w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Zastosowanie roztworu hipotonicznego soli: trądzik, cellulit, nadmierne pocenie się, tłusta skóra. Sposób użycia: 200 g soli na 100 l wody, do moczenia stóp i dłoni zaleca się 20 g soli na 10 l wody.
Roztwór hipertoniczny to roztwór o wyższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli > 0.9%). Umożliwia wchłanianie minerałów zawartych w kąpieli. Tworzy zasadowy roztwór o pH wód płodowych (pH 8,5) umożliwiających skuteczne odkwaszenie organizmu. Taki roztwór otrzymamy stosując 1 kg soli na 100 l wody.
Sposób użycia: 1000 g soli na 100 l wody, Optymalny czas kąpieli wynosi 30-50 minut w temperaturze 32-38°C. Częstotliwość kąpieli 1 x w tygodniu, przez miesiąc, najlepiej wieczorem. Do moczenia stóp i dłoni zaleca się stosowanie proporcji 100 g soli na 10 l wody, przez 20-30 minut w temperaturze 32-38°C z częstotliwością 2 x w tygodniu przez miesiąc.
Składniki (INCI):
Sodium Chloride, Sodium Bicarbonate, Sodium Borate, Disodium EDTA.